Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Cena ropy naftowej leci w dół – poradnik jak zarobić

Poradnik Klienta

Kurs ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić? Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na międzynarodowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właściwie małej stawki za baryłkę. Faktem był się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także dużą różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w historii nie istniała oczywiście wysoka miesiąc po miesiącu. Czym więc stanowi stworzone? Spadkiem popytu, który płynie z epidemii koronawirusa, a i kilkoma innymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między nowym i trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I chociaż ostatecznie kraje OPEC w tamci producenci ropy naftowej porozumiały się w myśli redukcji wydobycia surowca, toż nie poprawiło to całej sytuacji na całych rynkach paliw.

Koszt ropy naftowej leci w dół – poradnik czy da się zarobić?

 

W efekcie na zbycie jesteśmy wielką nadwyżkę ropy naftowej, a ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie wznosi się też o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe z ceny na zbycie kasowym, a kontrakty o większym okresie zakończenia notowane są daleko z tych, które wypełniają się szybciej. Powstaje też fakt z magazynowaniem surowca, który nie jest stosowany. Na samych tankowcach aktualnie zapisuje się ponad 160 mln baryłek! Co dobre ta rzecz jest interesującą możliwością do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w miesiącu i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego materiału z innym miesiącu. Właśnie w obecnym przypadku powinien być nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale więcej możliwość zorganizowania transportu surowca. Przecież zatem nie jedyna możliwość, aby zacząć zarabiać na stokach i wzrostach cen ropy!

Jak zarobić na taniejącej ropie?

Ta sytuacja zachęca do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ te ceny są bardzo niskie, jednak z okresem znacznie wzrosną. W dalszej perspektywie zapasy ropy zaczną stopniowo płynąć z sektorze, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo otwierana także tym jedynym cena ropy skoczy do góry. Tania ropa zatrzyma i wzrost popularności ekologicznych źródeł działalności i elektromobilności.

Jak to zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka doskonałych sposobów, by handlować ropą, w obecnym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na miarę. Można też inwestować w prace naftowe, w ETF-y czy więcej w ropę naftową MLP. Idealnym podejściem jest wykorzystywanie z sieci internetowej Oil Profit, która pomaga handlowanie z partnerami z wszelkiego świata. Wystarczy zapisać się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z usługą Oil Profit. Potrzeba naprawdę niewiele, by zacząć swoich wartości. A opcje są ogromne, bowiem wtedy aktywowane konto umożliwia handlowanie udziałami firm na wszystkim świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub robić transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym bardzo istotną osobę na świecie. Nic nie wskazuje na ostatnie, aby w najszybszych latach czarne złoto było podziać na stanowisku. Zatem nie ma wątpliwości, że warto pomyśleć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments