Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do roboty w następnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę kierowania do lekturze za granicą naszych ludzi jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racji na zainteresowanie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej wysyłanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest znakomitą formą wysłania człowieka do innego kraju w planu czasowego pisania roli w tym terenie. Należy przy tym pamiętać, iż w pełnym stanie w jakim człowiek realizuje prostą rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe wartości płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować gościa ze wschodu do roboty w Niemczech, niezbędne jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje toż wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych pomocy w drugim państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej regule może tymczasowo kierować naszych pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na pozycję co zajmowałoby miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które regulują warunki i wskazówki na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych pracowników do roboty w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona istnieje w planie tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do roboty w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy skupia się ze wykonaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi pamiętać zawartą umowę o rzecz czy zlecenie z Polskim pracodawcą, w układzie z obecnym pragnie istnieć zabezpieczony i działać minimum od maja u pracodawcy, który zamierza delegować człowieka do roboty w Niemczech. Musi w układzie z ostatnim legalnie istnieć na gruncie Polski, mieć danie na pozycję. Konieczny jest materiał wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w poziomie ubezpieczenia publicznego i co istotne aby wystąpić po te materiały potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych tekstów istnieje kilka tygodni zaś w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zakończyć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten moment istnieje więcej niezbędny aby udowodnić, że rola w Niemczech nie jest ostatnim celem zatrudnienia człowieka oraz z razu po zatrudnieniu nie może on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na stałe w Polsce a jego funkcja za granicą ma cel jedynie tymczasowy zaś w ramach swojej funkcji w Polsce został wyznaczony do wypełniania naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku pobiera z pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jednego człowieka.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichś formach i skuteczne delegowanie naszych pracowników do Produkcji w Niemczech. Nasza usługę jest kompleksowa – z silnej oraz szybkiej rekrutacji gości z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawe oraz ochronę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w ciągu delegowania pracowników tekstów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuki u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z nowego państwa UE, pismo z firmy dostarczającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich instytucjach w współzależności z wielu czynników, które indywidualnie mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy siedzący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do roboty w Niemczech podlega przepisom w rozmiarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności z branży i np. ogólna stawka to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej zatem w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również jedne firmy do roboty w jakich pracownicy są delegowani przykładają ogromną wagę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy a nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla człowieka można wypłacić jednak w formie ryczałtu czy diety lub w system niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Naszą firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książki oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w rozmiarze wynikającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments