Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Barlinek

Zachodniopomorskie

Dla dobrych wędkarzy zarówno pogoda jak i czas roku nie jest przeszkodą do doskonalenia swojej pasji. Dużo spośród nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, aby mogli wpaść na lód i pielęgnowanie swojego pragnień.

Wędkarski Golczewo

Wędkarstwo podlodowe staje się coraz popularniejsze. Jeśli chcemy podejść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim stylem i parametrami od tych, przydatnych w terminie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie istnieć mocno mniejsza.

wędkarstwo allegro
wędkarstwo allegro

Przecież w wywierconym w lodzie otworze niestety będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy wymagać oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Żyłki do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede każdym gorsze od standardowych. Wynika więc z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wyprowadzania na przestrzeń, jak dzieje się ostatnie latem. Musi stanowić przecież dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb tkwiących w zbiorniku. Drogim istnieje także jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – podawane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do normalnego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Golczewo

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile chce nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, uczyniona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające pasja i holowanie ryby. Zimowe błystki charakteryzują się przede każdym wysokimi połyskującymi barwami lub ostrym, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z główką. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym czy złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w momencie ruchu jak dużo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki rozlicza się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w przypadku stosowana metody spławikowej. Zimą podawane są zarówno przynęty jak i zanęty o określonym, nęcącym smaku i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest wiele cieńsza niż w terminie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za małe pieniądze że sterczeć się naszym kolejnym hobby na ciepłe dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Golczewo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments