Transport zmarłych

Transport zmarłych

Polecane portale

Usługa pogrzebowa polegająca na transporcie zmarłych jest często zamawianą czynnością w salonach organizujących pochówki. Dzieje się tak dlatego, że w wielu przypadkach zgon, następuje z dala od miejsca w którym planowany jest pogrzeb.

Przewozy zmarłych w Szczecinie – korzystne usługi

Czasem, również wykonuje się ekshumacje i wtedy szczątki można przenieść na inny cmentarz. Przewozu zmarłych mogą podjąć się tylko firmy, które posiadają specjalne pozwolenia. Samodzielne przewożenie zwłok jest zabronione. Możliwy jest wyłącznie przewóz przez rodzinę urny z prochami. Natomiast zabronione jest pod groźbą kary rozsypywanie prochów, czy to w morzu, na specjalnych polach lub gdziekolwiek indziej. Urna może spocząć w grobie ziemnym, urnowym lub kolumbarium.

Dobrze zaopatrzona flota samochodowa

Aby mogło dojść do transportu zmarłych, zakład pogrzebowy musi uzyskać odpowiednie zaświadczenia i pozwolenia. Samochody przeznaczone do przewozu zmarłych także powinny spełniać rygorystyczne normy sanitarne i techniczne. Należy dodać, że jeżeli przyczyna śmierci została określona, to do transportu wystarczy akt zgonu. W przeciwnym razie wymagany będzie dokument wykluczający chorobę zakaźną jako przyczynę zgonu.

Przewóz zmarłych może dotyczyć wybranego miasta. Transport najczęściej odbywa się z domu, w którym zmarła osoba mieszkała, szpitala lub innego miejsca zgonu. Karawan odbierze ciało o każdej porze, zarówno w dzień jak i w nocy. Jeśli zgon następuje w szpitalu, należy skontaktować się z daną firmą pogrzebową i ustalić szczegóły dotyczące odbioru ciała. Zdarza się często, że śmierć nastąpiła w wyniku na przykład nieszczęśliwego wypadku. Wtedy niezbędne jest zabezpieczenie ciała dla prokuratury. Wtedy transport jest wykonany na jej zlecenie i koszt. Dyżurny karawan zabiera ciało. Warto wiedzieć, że nie znaczy to że trzeba skorzystać z dalszych usług tej firmy pogrzebowej, która zwłoki odebrała.

Transport międzymiastowy i z zagranicy

Niekiedy bywa tak, że śmierć nastąpi podczas nieobecności osoby w rodzinnej miejscowości. Wtedy należy ciało sprowadzić do domu. Zakłady pogrzebowe Szczecin oferują możliwość skorzystania z takiej usługi. Karawan wyjedzie o wybranej porze i jak najszybciej sprowadzi ciało zmarłej osoby do chłodni w wybranej miejscowości.

Międzynarodowy transport zmarłych tez jest możliwy. Wykonywany zarówno przy pomocy floty samochodowej jak i połączeń lotniczych. Ważne jest to, że każde zlecenie firmy traktują indywidualnie. Zapewnienie jak najlepszej logistyki leży w ich geście. Podobnie jest, jeśli chodzi o formalności w urzędach w kraju i poza granicą. Często zakłady pogrzebowe podejmują współpracę, z towarzystwami ubezpieczeniowymi zarówno polskimi jak i zagranicznymi.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wykonawcy

Wybierając zakład pogrzebowy, można spokojnie zostawić formalności obsłudze. Biuro zapewni fachowe, zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Zdarza się, że rodzina nie jest w stanie wszystkiego załatwić samemu, wtedy niezbędna jest pomoc pracowników wybranego zakładu.

Organizacja usług pogrzebowych wymaga nie tylko fachowego podejścia, ale również empatii, szacunku i zrozumienia. Należą bowiem do najdelikatniejszych spraw, jakie może wykonać usługobiorca. Pod względem ofert salony prześcigają się między sobą. Ważne jest, aby wybrać rzetelnego wykonawcę.

 https://www.orkus.com.pl/uslugi-pogrzebowe/przewoz-zmarlych.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments