Studzienki Rewizyjne Odwadniające Betonowe Zbiorcze

Studzienki Rewizyjne Odwadniające Betonowe Zbiorcze

Warto przeczytać

W czasach obecnych te studzienki rewizyjne, odwadniające i zbiorcze pełnią bardzo ważną rolę, bo to właśnie dzięki nim ma się faktyczny dostęp choćby do podziemnej instalacji kanalizacyjnej, czyli dzięki nim da się ją konserwować, a czasami nawet w znacznym stopniu modernizować. Liczy się też i to, że takie studzienki często mają pokrywę wykonaną z żeliwa, a cała reszta w ich przypadku jest betonowa.

Rola studzienek

 Właśnie w tym tkwi olbrzymi plus, bo szybko takowe powstają i to głównie ze względu na znaczną dostępność tych zbrojonych kręgów betonowych i co równie istotne dzięki tego typu studzienkom także odprowadzanie nadmiaru wody przebiega sprawnie, bo podmokłe tereny się drenuje, a to nie jest aż takie proste, bo w trakcie drenowania w drenach zbierają się różne nieczystości, które to z czasem mogą zatkać drenę i dlatego studzienka rewizyjna jest normą, czyli w pewnych drenowanych okolicach takowe powstają co jakieś trzydzieści metrów, po to by wybierać jakiś muł i inne nieczystości transportowane razem z wodą. Takie czyszczenie za pomocą studzienek może nie być częste, ale trzeba je przeprowadzać w regularnych odstępach czasu.

Koszt powiązany ze studzienkami

Studzienka zbiorcza lub studzienka odwadniająca nie musi kosztować wiele, bo kiedyś myślano o tym, by to człowiek wchodził do tej studzienki odwadniającej i ręcznie wybierał jakiś muł ze znaczną ilością wody. Teraz nikt raczej nie bawi się z jakąś szuflą i wiaderkiem. Jednym słowem teraz się do takiej wąskiej studzienki wykonanej z tworzywa wpuszcza specjalną rurę, a pompa u góry wybiera nieczystości. Dlatego taka studzienka rewizyjna może mieć skromną średnicę. Jedynie studzienki zbiorcze muszą studzienki rewizyjne być tymi znacznie większymi, bo w ich przypadku spotyka się więcej dren, ale i one sa zazwyczaj tymi czyszczonymi maszynowo, bo maszyny wykonują swoją pracę o wiele szybciej, a człowiek jest potrzebny tylko wtedy gdy jego zręczność przydaje się w oczyszczaniu studzienek, do których to raz na jakiś czas przypadkowe osoby wrzucają spore śmieci, takie jak kawałki meblowej płyty lub stare samochodowe opony.

Inne typy studzienek

Nie jeden z nas widział już studzienkę zbiorczą, studzienkę rewizyjną, czy też studzienkę odwadniającą, ale spotyka się też te inne studzienki, w których to przypadku znajduje się aparatura do pomiaru wstrząsów. Takowe rozmieszczone są choćby na zboczach wulkanów i raz na jakiś czas sejsmolog otwiera taką studzienkę, po to by za pomocą kabla USB pobrać dane z czujnika. Najnowsze typy tego typu aparatury przesyłają dane bezprzewodowo. Rzecz jasna taki osprzęt odbiega znacząco od typowych studzienek rewizyjnych lub zbiorczych wykonywanych z betonu lub tworzywa i śmiało ten inny rodzaj studzienki można zaliczyć tylko do ciekawostek. Nie mniej jednak w rejonach narażonych na wstrząsy i erupcje wulkanów takie studzienki wypełnione czujnikami ratują ludzkie życie i dlatego coś w tym stylu nie tylko powstaje, ale jest też regularnie konserwowane, a nawet modernizowane, bo na bezpieczeństwie nie można oszczędzać.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments