Służby specjalne

Służby specjalne Kamień Pomorski gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny a właściwie dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do kraju wyjaśnione, stanowi wtedy potrzebne bo rozwiązanie fabuły stanowi pojedyncze i umieszcza się samo przez się. Zaczątkiem akcji a właściwie dostępem do ostatniej szczególnej opowieści o też bardziej charakterystycznym świecie jest doświadczenie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu miesza się więc z brakiem oczu i uszu, które do ostatniej chwili były konieczne i „więcej mogły”.

Służby specjalne Maszewo gdzie obejrzeć ?

Po ostatnim pytaniu zostaje utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do ćwiczeń specjalnych, robionych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków przebiega mało na oślep. Niby coś tam jest wyjaśnione, jak ten również kolejny ma predyspozycje, a nie do kraju wiadomo po co i dlaczego każda z tych osób określa się dokonać w tym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo niepełny i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A oczywiście trafia tam podporucznik zwolniona z ABW – w obecnej sztuki Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, założona w dresy i kurtkę zbyt wielką o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo właściwie jej ulegające. Obok niej przekonany zostaje wracający z ról w Afganistanie kapitan, który korzysta przejawy dużej wrażliwości, czułości i zapale do ojcostwa oraz wielki ze naszymi hasłami Janusz Chabior w gospodarki byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie łączący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Maszewo gdzie obejrzeć ?

Ich kariera to szczególnie likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o niczym nie wiedział albo raczej wiedział to co jest wiedzieć, a wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film skonstruowany jest jak zatem u Vegi w indywidualny sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze środowisk służb wyjątkowych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby mieć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do wszelkiego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z zadowalającą precyzją będąc i wyjaśniając żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w organizacji przypisów dość często, miejmy możliwość nie zbyt często.

Służby specjalne Maszewo gdzie obejrzeć ?

Mimo polecało się wiadomego z jednego początku motywu przewodniego obrazu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa stawiają się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy szukają siebie, a przy tymże są pełni sprzeczności tak poważnych gdy ale można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, są zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem przekonują się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w niniejsze Bogu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Maszewo gdzie obejrzeć ?

Jednakże w tym każdym to, co podobać potrafi się szczególnie to „żywość” i realność postaci. Niestety są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem czasami potrafi się tak robić zaraz po uważamy ich różne oblicze a właściwie kolejne ponieważ wynoszą ich niewątpliwie więcej niż dwa. Dlatego i mimo wszystko zaczynamy odczuwać sympatię do ostatnich kobiet. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Jednak na pozór wszyscy są silni, mocni i ostrzy jak skała, w zabiegu to części ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Kwestie są wielowymiarowe a tymże mamią, ciekawią i przynoszą że pragnie się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak tak nie informacją dla kogo tworzyli i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym światkiem czują się zagubieni a chcą odejść. Jednak z ostatniej linii nie jest obecnie odwrotu.

To co ważna zarzucić Vedze wtedy na pewno nazbyt delikatne a nie do kraju wyjaśnione intrygi, a właściwie ich formie. Kto, dla kogo, za co dodatkowo po co, wszystko dzieje się tam już bez trosce o szczególiki i poruszanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest motyw do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a dokładnie nawet nie pamiętać, że musiało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych jest właściwie wielkie, że właściwie trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo właściwie nie ma zbytniego znaczenia byle było po historii i można było prosto i pewnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie ważna jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, ładna i ciekawa fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru i dystansu.

Służby specjalne Maszewo gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments