siłownia

Siłownia Gościno

Zachodniopomorskie

Testosteron- definiuje męskość, odróżnia samców alfa z tych, jacy im się podporządkowują, daje nam pewności siebie i energie, poprawia libido. Każdy klient powinien dbać o to, by poziom tegoż hormonu utrzymywać u siebie na górnym poziomie. Niezależnie bowiem z innej mody na zniewieściałych facetów przypominających dziewczynki, czy zapewnień, że jednak nie musimy już zabiegać o przetrwanie czy bić się o samice kiedy polscy przodkowie- testosteron dobrze jest nam cholernie potrzebny. Szczególnie jeśli uwzględnimy fakt, że w latach 1940-1990 zaobserwowano spadek małej wielkości plemników w nasieniu ludzi o ponad połowę!

Siłownia Pełczyce

Bezpośrednią tego przyczyną jest ograniczony testosteron, z zmiany przyczyn tegoż zjawiska naukowcy dopatrują się wielu. Jedni mówią, że to produkt wzrastającego odsetku klientów z nadwagą (im daleko tłuszczu, tym zwykle niższy testosteron), inni wierzą, że to przez estrogeny, których dostarczamy sobie z zewnątrz. Ja zgodzę się z ostatnimi, którzy za pierwszego winowajcę mają… stres. Nic tak ponieważ nie zaburza naszej gospodarki hormonalnej, jak długie napięcie. Gdyby jesteś na nie narażony- spokojnie. Tylko się nie stresuj. Odda się z obecnym walczyć. Ten punkt zaproponuje Ci nie tylko, kiedy się wyluzować, jednak a niczym pozostałymi formami dać sobie większy poziom hormonu męskości.

somatodrol

Obniż kortyzol

To obecnie ten niechciany hormon sprawia, że się stresujemy. Chodząc na bliską metę- mobilizuje nas do działania, motywuje, dodaje siły. Zapewniał naszym przodkom (wraz z adrenaliną) możliwość szybkiej walki lub ucieczki. Niestety teraz w dużej w większości przypadków martwimy się rzeczami, jakie nie stanowią zagrożenia życia, więc mechanizm z odległych czasów bardziej przeszkadza, niż leczy. Tym wyjątkowo że długotrwale podniesiony kortyzol powoduje stany zapalne (które to oczywiście odpowiadają za nowotwory i choroby serca- dwie główne przyczyny zgonów w terenach wysoko rozwiniętych), katabolizm (rozpad mięśni), kładzenie się tłuszczu, czy kłopoty ze snem, przemęczenie i drażliwość. A co najszkodliwsze dla gości- konkuruje z znajomym testosteronem. Dlatego powinieneś się imać wszelkich sposobów (no, może poza heroiną…), aby się wyluzować. Medytacja to bezwzględny numer jeden na liście lekarstw na stres. Już 15 minut dziennie po miesiącu da Ci zauważalnie spokojniejszy charakter i przyjemny sen. Po drugie- ćwiczenia rozciągające. Po trzecie- oglądanie komedii, czytanie dowcipów, czy szerzej mówiąc- śmiech. Kolejny punkt- samodzielnie wykonany masaż stóp czy łydek. No, chyba że posiadasz kogoś, kto ten masaż będzie dążyć Ci służyć 😉 Po piąte- kontakt z różnym człowiekiem. Uściski potężnie redukują stres. Coraz tak działa pocałunek albo seks. Ponadto- słuchanie relaksującej muzyki, czytanie książek, autohipnoza, basen, taniec, zioła uspokajające takie jak melisa czy waleriana (nie, nie są właśnie dla starszych, znerwicowanych bab)… i nadal jedna, bardzo udana informacja- przyjmij pozycję zwycięscy. Unieś ręce w głowę w ruchu triumfu, rozszerz nogi. Stoisz, jakbyś coś wygrał, a mózg dostaje sygnał, że jesteś prawdziwy siebie, więc zaczyna mieć więcej testosteronu i zmniejsza kortyzol. Jak widzisz- cwanych. Obniżenie poziomu stresu jest ogromnie istotne, dlatego zawsze przeznaczam nań ważną uwagę. Uznaj je za podstawę swojej piramidy samodoskonalenia.

Siłownia Pełczyce

Konkuruj z nadmiarem estrogenów

Oczywiście jak kobiety wytwarzają niewielkie liczbie testosteronu, choć niektórzy myślą, że są go jedynie samcy, no i my wytwarzamy takie ilości estrogenu, choć kojarzony jest zwykle z płcią piękną. I, co jasne, powinniśmy starać się o to, aby nie zdominował naszego testosteronu. Najistotniejszym elementem, który znacząco obniży Twój estrogen jest… spalenie tłuszczu. To zwykle tkanka tłuszczowa produkuje estrogen, który z zmiany powoduje kładzenie się tłuszczu… i organizacja się zamyka. A potem się dziwisz, że tyle panów ma istotne piersi i brzuchy, jakby istnieli w ciąży… Cóż, gdyby wiedzieli, jak znaczące jest myślenie o formę również gdy wysoce lenistwo otacza ich męskość, na pewno zabrali się za siebie. Polecam także przerzucić się na picie wody kranowej. Obecna w butelkach zawiera płynące z plastiku ksenoestrogeny. Spożywaj i mniej nabiału (krowa to samica, więc naturalnie produkuje żeńskie hormony) i mniej piwa (chmiel co prawda ma roślinne odpowiedniki estrogenu, jakie w mniejszym stanie na nas oddziałują, ale wypicie nawet trzech piw to już spora racja tych niekorzystnych związków)

Siłownia Pełczyce

Wyśpij się

Testosteron wytwarzamy głównie nocą. Pewnie rozumiesz to rano, nasuwając się z racja zwanym „masztem”. Aby organizm mógł zsyntezować jego dobrą ilość, celuj nie tyle w wydłużenie snu, ile w poprawę jego wartości. Można toż kupić na moc sposobów. Przede każdym- przewietrz pokój przed przejściem do łóżka. Badania prowadzą, że najlepiej śpi nam się w lekko chłodnym pomieszczeniu. I oczywiście w takim, gdzie jest wiele tlenu. Po drugie- nie używaj telefonu ani komputera na przynajmniej godzinę przed planowanym pójściem spać. Ekrany urządzeń elektrycznych oszukują nasz umysł, gdyż sprawiają wrażenie, że istnieje dzień, więc wytwarzamy mniej melatoniny (rozumianej jako hormon snu). Dodatkowo warto spróbować, lub nie śpimy na kupno miękkim łóżku, wyłączyć WiFi (nie zostało dokładnie potwierdzone, że zakłóca cykl snu, ale warto dmuchać na zimne), nie nasilać się przed snem grami czy filmami też nie spożywać posiłków na 3 godziny przed snem. Lecz to mit, że przytyjesz, natomiast jeśli organizm skupi się na trawieniu- jakość snu spadnie. I wreszcie- wspomagaj się suplementami, które umożliwiają zasypianie. Należą do nich GABA, 5-HTP, passiflora, czy wspomniane wcześniej melisa i waleriana. Stosuj sam z nich przez dwa tygodnie, potem przez taki sam czas inny, i faktycznie w kółko, by organizm się nie przyzwyczaił. Zadbaj również o to, aby posiadać wysoki poziom witaminy D (na moment jesienno-zimowy zapisuje się suplement), magnezu (bierz/spożywaj go rano, bo więc tak się wchłania), cynku i selenu. Natomiast gdy więc dla Ciebie jeszcze za mało- możesz wypróbować DAA, Tribulus, Maca, albo ziele Damiana. Są pytania, które odpowiadają, że nie wykazują szczególnie silnego działania, lecz są także takie, które świadczą ich skuteczność. Moja decyzja istnieje taka, że wszystek organizm jest nowy i warto badać na sobie, jeżeli oczywiście są to dietetyczne środki. Wtedy bo nie tracisz nic, prócz kilkudziesięciu złotych. Jeśli nie zadziała- trudno. Jeśli zadziała- skorzystasz.

Siłownia Pełczyce

Nie przegrzewaj jajek

Nieprzypadkowo nasze jądra są umieszczone poza jamą ciała, w mosznie. Jest tam dużo mniejsza temperatura, co umożliwia żywotność plemnikom. Wykazano, że przegrzewanie jajek bardzo sprzyja obniżeniu testosteronu i właśnie pogarsza jakość nasienia. Jeśli pracujesz na saunę- nie wyglądaj tegoż szczególnie niż dwa razy w tygodniu. Postaraj się też nie brać długich, gorących kąpieli. Nie obejmuj laptopa na kolanach, gdy pracujesz. Nie chodź obcisłych bokserek ani spodni. A najlepiej śpij nago. Twoje „wory” będą szczęśliwe.

Siłownia Pełczyce

Bądź skuteczny

Narzekam na zasadzie dwojaką aktywność: Seksualną i sportową. Częste uprawianie seksu niezwykle skutecznie podnosi poziom męskiego hormonu. Co do masturbacji założenia są bardzo zróżnicowane- jedni trenerzy zakazują zawodnikom onanizacji przed ważnymi meczami, inni podaj ją radzą. Cóż, tu też musisz złożyć się na siebie i stworzyć eksperyment- sprawdź, jak zadziała na Ciebie dwukrotne zwiększenie częstości samodzielnych wytrysków przez załóżmy, miesiąc. Jeśli poczujesz się lepiej, znaczyć więc będzie, że warto. Po drugie- zacznij dźwigać ciężary okołomaksymalne. Oczywiście, jeśli rano nie istniał na siłowni zaś nie znasz poprawnej techniki- nie mów się od razu na nie wiadomo jak szerokie sztangi. Wpierw poćwicz sam ruch, potem zacznij dźwigać. Badania prowadzą, że często ćwiczenia wielkich liczb mięśniowych, takich jak plecy czy nogi, dają duży wyrzut hormonów anabolicznych. Nie leż to na tyłku, bo zapuścisz korzenie. Działaj. I stosuj. Mam szansę, że nie olejesz podanej w niniejszym kontekście nauki i sprawisz kroki, by bronić się lepszym facetem. Powodzenia!

Siłownia Pełczyce

 

Zobacz również partner do seksu

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments