Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Recz bez bik

Zachodniopomorskie

Banki deklarują, że bardzo przychylniej idą do pracownikach w oparciu o umowę o dzieło niż dotychczas kilka lat temu. Mimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą tworzyć się z bardziej skomplikowaną procedurą niż w sukcesie umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Trzcińsko-Zdrój bez bik

Umowa o dzieło na trwałe wpisała się w obszar rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, by nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Zalecają się do niej również sami pracownicy – są to przede każdym przedstawiciele wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w większości idealni mężczyźni w oczach banku, jeśli szuka o wysokość dochodów. Są zatem duże okazje na przyznanie kredytu hipotecznego. Z drugiej części, z ciekawości na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego typu obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zawarciem karty kredytowej zapyta nas też o staż na podstawie umowy o dzieło. Najczęściej powtarza się o minimum roku, niektóre firmy wymagają stażu jedynie półrocznego, inne zaś aż dwuletniego. Dłuższy czas uzyskiwania dochodów to normalna różnica pomiędzy podejściem banków do umowy o karierę i o dzieło.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne daje się podejście do przestrzeni w uzyskiwaniu zatrudnienia – zazwyczaj nie powinno ich istnieć w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze perspektywy klienta; bankom zależy przede wszystkim nie tyle na konkretnym przychodzie, co na stabilizacje w jego sprawianiu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy też, że technologii w pewnych bankach zezwalają na uwzględnienie w ciągu starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w sukcesie tzw. freelancingu może ujawnić się dość kłopotliwe.

Dużym problemem pewno istnieć natomiast udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na drugie kwoty, niejednokrotnie z innymi firmami, trudno więc prognozować, jak będą robiły przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością też przydatne jest zaświadczenie od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z ciekawości na dłuższą sumę podmiotów – zapewne istnieć trudne.

Pod obserwację weźmy zarówno to, że banki w drugi sposób ustalają zysk netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie głębsza niż prezentowała na to wysokość naszego wynagrodzenia.

Uczy się, że około 1/3 ludzi pracujących Polaków osiąga przychody z urzędu umowy o wykonanie i prawa. To zwykłe, że banki muszą zacząć się na świeży model klienta – nie wykonującego na kartę o pracę, ale mogącego pochwalić się dość dużymi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje rodzą się iść im na rękę. Nie zawsze musimy więc czynić z marzeń o własnym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments