Pożyczka dla zarabiających w Euro - kilka istotnych wzmianek

Pożyczka dla zarabiających w Euro

Artykuł Miesiąca

Wielu ludzi doskonale wie o tym, że pożyczki dla zarabiających w Euro wyglądają inaczej niż w przypadku ludzi, którzy zarabiają w PLN. Problem tkwi tylko w tym, że zarabiający w Euro dzielą się na ludzi wyjeżdżających na kontrakty, a tego typu ludzie mogą nie mieć stałego zatrudnienia, czyli raz zatrudniani są na okres trzech miesięcy, a innym razem na te pół roku. Jednym słowem zazwyczaj jest to umowa na czas określony. Problem tkwi też i w tym, że umowy tego typu dotyczą różnych firm, czyli raz jest to wyjazd do pracy na budowie, a innym razem praca na zbiorach owoców.

Taka osoba ma problem jeśli chodzi o branie tych kolejnych pożyczek, bo banki ich nie udzielają ze względu na te dość proste przyczyny. Jedną z nich jest ta niepewność dotycząca tego typu osób, bo mogą one być bezrobotnymi przez ten miesiąc, dwa lub trzy i w każdym roku przychody tych osób są niestety inne. Dlatego nie mogą one dostać pożyczki na zasadach bardziej atrakcyjnych od ludzi zarabiających w PLN, bo nie wiadomo tego ile zarobią w kolejnych latach. Nie wiadomo nawet tego, czy w roku 2022 zarobią 80% tego, co zarobili w 2019. Właśnie tego typu wątpliwości nie dają bankom powodów do zaproponowania atrakcyjniejszych zasad.

Zawodowi kierowcy

Prawda tkwi też i w tym, że zawodowy kierowca zarabiający w Euro ma lepiej od tego, co wyjeżdża okazyjnie na kontrakty, bo kierowcę sporego auta dostawczego może zatrudniać Niemiec lub Francuz, albo właściciel Polskiej firmy transportowej zarejestrowanej w Niemczech. Kluczowe znaczenie ma też i to, że lepiej jest wtedy gdy taki kierowca nie zmienia szefa przez te trzy lub cztery lata i jeśli jego zarobki są przez te lata stabilnymi. Strony takie jak kredytomarket.pl uczą tego, że praca w jednym miejscu przez te trzy lub cztery lata, to potwierdzenie tego, że taka osoba jest wartą zaufania w psychologicznym znaczeniu tego słowa i dlatego dostanie lepsze warunki powiązane z kredytem lub z pożyczką ratalną od kogoś, kto zarabia w PLN i niemal nieustannie zmienia pracę. Stałość jest jedną z przyczyn lepszych warunków powiązanych z pożyczkami ratalnymi, ale pracownicy banków sprawdzają też i zagraniczne firmy lub firmę dla której pracuje konkretny Polak. Takie sprawdzanie jest opcją bardzo ważną, bo bank musi ustalić czy dana firma się rozwija, czy też ma problemy powiązane z inwestycjami w rozbudowę.

Typowy kryzys ekonomiczny

Nawet osoby biorące pożyczki i zarabiające w Euro mają więcej problemów wtedy gdy nastaje ten typowy kryzys ekonomiczny. Mowa tu konkretnie o tym, że w czasie stabilnym gospodarczo wzrost gospodarczy wynosi blisko trzy i pół procenta na plusie, a w tym typowym kryzysie wzrost wynosi dwa procent lub nieco ponad dwa. Istotnym jest też i to, że w ostatnich kilka dekadach taki kryzys pojawiał się co dziesięć lat i trwał te trzy do czterech lat. Rzecz jasna zarabiający w lepszych walutach, takich jak Euro mieli wtedy też trudniej jeśli chodzi o branie pożyczek ratalnych i kredytów. Zarabiający w PLN też mieli te trudności, ale lepsze warunki odnośnie pożyczek bankowych nie były jedynie powiązane z walutami. Więcej znaczyła branża, w której to działał konkretny pracownik etatowy lub przedsiębiorca, bo jedne branże w typowym kryzysie ekonomicznym radzą sobie dość dobrze, inne średnio, a jeszcze inne zaliczają znaczne straty i dlatego pożyczki dla niektórych stają się trudniej osiągalnymi.

Jak wiele zmieniła pandemia?

Jeśli chodzi o pożyczki dla osób zarabiających w Euro to pandemia, która to w Polsce zaczęła się w Marcu roku 2020 zmieniła zaskakująco wiele. Mowa tu o tym, że by walczyć z tym wirusem politycy wprowadzili ograniczenia gospodarcze związane z przemieszczaniem się osób pracujących. Na dokładkę przez posyłanie osób na kwarantannę gospodarki świata straciły setki milionów roboczogodzin, a tego nie da się nadrobić prostymi zapomogami i kilkoma ulgami podatkowymi. Wszystkie te niekorzystne ograniczenia niestety pogłębiły inflację, a wraz z nią oprocentowanie kredytów i pożyczek ratalnych stało się wyższe dla każdego. Ten kryzys wywołany przez pandemię zapewne jeszcze się pogłębi i potrwa wiele lat. W tym tkwi spory minus, bo nawet osoby na stałe zarabiające w Euro będą miały problemy powiązane z braniem pożyczek ratalnych i ich prężnym spłacaniem.

zobacz również pożyczki w 15 minut

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments