Poczta kurier Wieluń zamów online

Łódzkie

Z powodu wysokiego rytmu życia i dużej popularności transakcji przez internet, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Sieradz zamów online jest naprawdę proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Sieradz zamów online

Małe przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o niewielkich rozmiarach. Mimo że przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas oraz nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw trzeba złożyć zamówienie na kuriera, spakować pakunek zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Sieradz zamów online pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeśli zrobiliśmy zamówienie przed południem, lub dnia kolejnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na doręczeniu przesyłki gdzieś na czas. Najczęściej czas doręczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu pakunków na pewno zauważymy również korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, szczególnie gdypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek oddzielnie. Jeśli jesteśmy zmuszeni wysyłać duże ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli pakunek który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo przestrzeni oraz dużo waży? Ekonomicznym rozwiązaniem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na gabaryty paczki powinniśmy ułatwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania pakunku.

Warto pamiętać, że licząc rozmiary pakunku oraz masę powinniśmy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wody, w związku z tym lepiej nie zbliżać się do granicznej masy paczki. Wybierając paletę na której nadamy towar, dowiedzmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie może stwarzać wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą zostać zniszczone. Gdy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania paczki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma swoje wewnętrzne wskazówki dotyczące wymiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. W związku z tym należy zapoznać się z nimi przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest właściwe jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej gabarytów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej folią lub zabezpieczenie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą potrzebowały uszczelnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się drgania. Co prawda Poczta kurier Sieradz zamów online stara się żeby wszystkie paczki były transportowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przechylać a nawet być przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Sieradz zamów online odbierając pakunek musi również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go zawczasu, będziemy musieli to zrobić kiedy kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odebrania przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. W związku z tym warto myśleć nie tylko o nas samych, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Sieradz zamów online .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę