Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

Panele podłogowe Środa Wielkopolska

Poradnik Klienta

Standardowe wymiary paneli podłogowych w markecie budowlanym – Panele podłogowe są samym z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych do podłóg. Noszą one znacznie wiele korzyści, dzięki temuż są tak często wybierane. Są modne, łatwe w utrzymaniu czystości, pasują do jakiegoś rodzaju wnętrza, tak i odpowiednio szybko się je daje. Nie potrzeba do ostatniego wynajmować żadnej firmy, samemu bez problemu można sobie poradzić z wykończeniem podłogi panelami.

Panele podłogowe Kobylin

Cechy charakterystyczne paneli podłogowych

Panele podłogowe można postawić w każdym wnętrzu. Ich różny wybór kolorystyczny a także imitacyjny sprawia, że wolno je bez problemu dostosować do nowych ruchów w jakich zostały dane pomieszczenia. Panele podłogowe będą zatem wybrać do miejsc zaaranżowanych w systemie klasycznym, nowoczesnym, rustykalnym czy glamour. Ich wyglądy są bardzo interesujące, można bez problemu kupić panele białe, w odcieniach szarości, brązu i nawet panele czarne. Jednak najważniejszą sprawą na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie paneli, są ich wymiary.

Zobacz również Wypalarnia kawy opinie

Z tego która jest długość paneli podłogowych, zależy ilość paczek potrzebnych do osiągnięcia. Przed zakupami należy więc dobrze zmierzyć powierzchnię użytkową pomieszczenia, w którym chce się umieścić na ziemi panele i policzyć ile metrów kwadratowych paneli będzie pozytywnych.

Panele podłogowe Kobylin

Panele podłogowe Kobylin

Panel podłogowy wymiary

Standardowy panel podłogowy ma kształty od 80cm do 220 cm, szerokość od 13 do 21 centymetrów i grubość paneli od 8 do 22 milimetrów. Wymiary panela podłogowego klasycznego to 1.30m długości na 0.20m wielkości i 8mm grubości. Takie panele można zlokalizować w wszelkim hipermarkecie budowlanym. Kupując panele o takich wymiarach, zawsze możemy się spotkać spośród ostatnim, że w paczce będzie 2, 47 m2. Jeśli zatem na przykład salon, jaki zależymy wyremontować ma podłogę o powierzchni 10m2, kiedyś będziemy musieli zakupić cztery paczki danych paneli podłogowych.

Wymiary paneli niestandardowych

Poza panelami o klasycznych wymiarach, można się jeszcze w biznesach natknąć na panele o coś innych wymiarach, bardziej oryginalnych. Do nich można na pewno zaliczyć panele, jakie są bardzo wąskie. Ich wielkość nie przekracza 13cm, są a one o wielu węższe niż klasyczne panele podłogowe. Tak jedno jest także z panelami bardzo małymi, jakie liczą nie bardzo niż 80cm długości. Takie małe i wąskie panele podłogowe sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach, w sukcesu bardzo niebezpiecznych pomieszczeń montowanie takich małych i szybkich paneli będzie niezwykle żmudne i trudne.

Panele podłogowe Kobylin

Ile jest paneli w paczce?

Wszystkie panele podłogowe są sprzedawane w paczkach. Nie zajmuje możliwości zakupu paneli na grę, jednak można oddać do sklepu nie otwartą paczkę paneli, jeśli kupowało się ich zbyt dużo. To ile w danej paczce otrzymuje się metrów kwadratowych paneli, zależy od wymiarów poszczególnych paneli. W związku spośród tym głównie w paczce otrzymuje się od 8 do 10 paneli podłogowych. Warto to stwierdzić przy zakupie, ponieważ dzięki temu praktycznie można zliczyć ilość potrzebnych paczek z panelami podłogowymi.

Panele podłogowe Kobylin

Po wymiarach paneli podłogowych dowiesz się więcej tutaj: Standardowe wymiary paneli podłogowych w sklepie budowlanym

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments