Higiena osób starszych

Opieka seniora Węgorzyno zadzwoń 70 827 70 02

Zachodniopomorskie

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stają się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena intymna może robić szczególnie wiele problemów. Więc będą musieć pomocy. Gdy nasz senior oraz cierpi spośród nią temat, najlepiej zajmijmy się tym od razu. W obecny metoda unikniemy potencjalnych problemów zdrowotnych, wychodzących ze złej higieny osobistej. Znalezienie właściwego rozwiązania często leży na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Biały Bór zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest ważną cechą higieny wszystkiej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna prawdopodobnie być mocno pomocna. Przed kąpielą należy zrobić wszystkie potrzebne spraw w pewnym miejscu. Pozwoli to zaoszczędzić czas i przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna stanowić za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora wielkim i ciepłym kocem. Dzięki temuż nie będzie był dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową uwaga, kiedy nasz dziadek będzie kończył z łazienki.

Więc że umieszczać się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby uniknąć wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co chwila dni, chyba że jest więc potrzebne.
Zdrowie jamy ustnej

Pytajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Kobiety z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi winnym stanowić nakłaniane do regularnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun mogą im poradzić w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest szczególnie polecana osobom starym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją przeznaczyć, dokładnie doświadczyć i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli ma protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą wysyłać do własnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze patrzmy je poważnie.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych osób cierpi problemy z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego niezwykle przydatne mogą stanowić pieluchy dla dużych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a następnie założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Pewno będzie więc poważna rozmowa także dla rodziny, kiedy oraz dla seniora. Przecież jest za ważna, by jej usunąć. Przekażmy im rozumieć, że wywołujemy to z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i czuł się jak dużo. Pomagamy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak choroby skóry lub dróg moczowych. Nie istniejmy nieuprzejmi natomiast nie koncentrujmy się na tym, czego nie pewno nie zrobić. Skupmy się na tym, czego potrzebuje oraz co możemy dla niego dopuścić.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą ukochaną osobę, czy chce pomocy w kąpieli lub prysznicu. Możemy także zapytać, czy chce, aby pomógł mu każdy członek rodziny czy raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, która im leczy. Te badania pomogą mu poczuć, że ma silniejszą kontrolę nad higieną osobistą.
Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest absolutnie bezpieczna. Popatrzmy, czy są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy mieć wodoodporny łańcuch, by nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został opracowany przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments