Kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Warto przeczytać

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Sezon wakacyjny w pełni. Jeśli Twój wymarzony wyjazd dopiero za kilka tygodni, zdążysz jeszcze wykupić ubezpieczenie turystyczne. Sprawdź, dlaczego warto.

Podróżowanie, choć fascynujące i otwierające umysł, zawsze wiąże się z ryzykiem. Jedno nagłe zdarzenie, na przykład nieostrożny manewr na drodze, może doprowadzić Cię do kalectwa lub znacząco, choć krótkotrwale, pogorszyć Twój stan zdrowia. W takich chwilach, wymagających funduszy na transport medyczny do kraju, kosztowne leczenie i rehabilitację, zdecydowanie przydają się środki wypłacone z ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy należy je brać?

W zasadzie zawsze, gdy wybieramy się poza granice kraju. Istnieje wprawdzie EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego), lecz działa ona na ściśle określonych zasadach. Przede wszystkim nie obejmuje wszystkich sytuacji, do jakich może dojść podczas wyjazdu zagranicznego. Ponadto jej zasięg działania jest ograniczony jedynie do krajów znajdujących się na liście.

Sprawdź, co może przydarzyć się podczas wakacyjnego wyjazdu

Nagłe problemy ze zdrowiem, wynikające ze zdarzenia losowego, mogą pochłonąć kilkadziesiąt tysięcy złotych. Usługa ratownictwa górskiego lub wodnego, pobyt w specjalistycznej klinice, transport medyczny do Polski, wreszcie wielomiesięczne kosztowne leczenie i tymczasowa niezdolność do pracy – lawina nieprzewidzianych okoliczności może doprowadzić Cię i Twoich najbliższych do finansowej ruiny. Skuteczną ochroną przed tego typu sytuacjami, przynajmniej z finansowego punktu widzenia, jest ubezpieczenie turystyczne.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments