Jak zarobić w czasie studiów?

Jak zarobić w czasie studiów?

Artykuł Miesiąca Poradniki Zrabianie pasywne

Studia to czas, kiedy masz zapał i energię do robienia różnych rzeczy, ale nie masz na to pieniędzy. Jesteś finansowo zależny od rodziców, nie chcesz ich obciążać, ale nadal chcesz wybrać się na wycieczkę z przyjaciółmi lub wypróbować nową pizzerię, o której rozmawiają Twoi znajomi.

 

Najlepszym sposobem na robienie rzeczy, o których marzysz, jest uniezależnienie się finansowo. Aby to zrobić, musisz włożyć dodatkowy wysiłek i umiejętnie wykorzystać tę, niewielką ilość czasu, która zostaje po zajęciach i innych obowiązkach związanych z nauką. Oto kilka praktycznych porad, gdzie możesz szukać pracy w czasie studiów i jak się do tego zabrać.

Aplikuj do pracy w sklepie lub kinie

Większość sklepów i kin jest otwarta do późna, również poza godzina mi, jakie spędzasz na uczelni. Taki układ pozwoli Ci popracować kilka godzin po szkole. Zarówno sklepy, jak i praca w kinie wiąże się z elastycznymi godzinami pracy. Kina, czy punkty handlowe często szukają ludzi do pracy w weekendy. Poszukaj sklepów lub kin, które mają w witrynie ogłoszenie „Zatrudnimy”, wejdź do środka i zapytaj, w jaki sposób możesz ubiegać się o pracę w tym miejscu. Niektóre miejsca wymagają aplikacji w wersji papierowej, inne wolą zgłoszenie online. Za każdym razem, gdy wysyłasz aplikację, pamiętaj o dołączeniu listu motywacyjnego i życiorysu.

Twoje CV powinno zawierać Twoje umiejętności, wcześniejsze doświadczenie zawodowe, dane kontaktowe i referencje. Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia zawodowego, spróbuj wymienić wszystkie umiejętności, odpowiednie dla przyszłego miejsca pracy.
Listy motywacyjne nie są bezwzględnie konieczne, ale mogą pomóc w znalezieniu pracy. Wykorzystaj list motywacyjny, do tego, aby przedstawić się, wyjaśnić, dlaczego chcesz pracować na tym stanowisku i dlaczego jesteś odpowiednim kandydatem.
Jeśli zamierzasz aplikować osobiście, zawsze bądź formalny i uprzejmy, ale także zrelaksowany. Spróbuj też porozmawiać z kierownikiem sklepu, zwłaszcza przy składaniu aplikacji.

Praca w kinie czy w placówce handlowej to bardzo rozwojowy, pierwszy krok w budowaniu swojej kariery zawodowej od kontaktu bezpośredniego z klientem. Przy okazji praca w kinie jest też niezwykle ciekawym doświadczeniem z uwagi na bieżący kontakt z tym co dzieje się świecie filmu.

Rozważ ubieganie się o pracę w restauracji

Usługi gastronomiczne są szczególnie popularne wśród uczniów szkół średnich i studentów. Wśród studentów jest wielu kelnerów, barmanów czy recepcjonistów. Co prawda,  podstawowa płaca kelnerów może być najniższa, ale możesz to zrekompensować pieniędzmi, które zarabiasz na napiwkach. Z tego powodu ważna jest dobra obsługa klienta. Im jesteś milszy, tym większe będą twoje napiwki.

Pracuj jako dostawca pizzy lub cateringu

 

Podobnie jak w handlu detalicznym, w tego rodzaju pracy będziesz mieć elastyczne godziny.  I tak jak w pracy w restauracji, zarobisz na napiwkach. Bądź uprzejmy, na czas, uśmiechnij się i zapewnij doskonałą obsługę klienta.

 

Odpłatna pomoc w pracach domowych

 

Na prace domowe, takie jak koszenie trawnika czy odśnieżanie, nie wszyscy mają siłę i czas. Dlatego, jako student możesz zaoferować koszenie trawników, opiekę nad dziećmi lub zwierzętami domowymi, malowanie ogrodzeń.  Wydrukuj kilka ulotek z odrywanymi zakładkami  z numerem telefonu lub ogłoś swoje usługi w internecie.

Spróbuj opublikować swoje ulotki tam, gdzie najczęściej przechodzą Twoi potencjalni klienci. Na przykład, jeśli chcesz zająć się opieką nad dziećmi, umieść kilka ulotek w bibliotece lub w parku przy placu zabaw. Jeśli potrafisz malować lub kosić trawnik, spróbuj umieścić swoje ulotki w pobliżu sklepu z artykułami dla majsterkowiczów.

Zostań korepetytorem

Jeśli jesteś na studiach, na pewno znajdzie się jakiś przedmiot, w którym jesteś naprawdę dobry. Możesz zacząć udzielać korepetycji swoim rówieśnikom, a nawet dzieciom chodzącym do szkoły i zarabiać dobre pieniądze nie przerywając własnej edukacji na studiach.

Bądź freelancerem i pracuj online

Jeśli jesteś na studiach, freelancer, copywriter , każdy wolny zawód może okazać się naprawdę dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy. W zależności od Twoich umiejętności możesz ubiegać się o różne prace freelancerskie szukając ich na platformach lub łapiąc bezpośrednie zlecenia od klientów.

zobacz również BTC Portfel

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments