Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin?

Jak zarabiać pieniądze na Bitcoin?

Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Rozwój branży kryptowalutowej umożliwia wybór dogodnego sposobu na czerpanie zysków z bitcoina już dziś. W większości przypadków wymaga to pewnej wiedzy i kapitału początkowego

Inwestowanie

Kupowanie bitcoinów w celu ich długoterminowego przechowywania jest uważane za klasyczny sposób zarabiania, który nie wymaga głębokiego zaangażowania w rynek i jest całkowicie pasywny. Główną cechą tej metody jest jej długoterminowy charakter.

Kryptowaluty przynoszą wysokie zyski w długim okresie czasu. Na przykład, kupując bitcoina w styczniu zeszłego roku, można było uzyskać zwrot w wysokości 40% w czerwcu tego samego roku. Gdyby jednak ta główna kryptowaluta została kupiona w czerwcu 2020 roku, zwrot z inwestycji wyniósłby 335%. Kupno bitcoina w czerwcu 2016 r. przyniosłoby inwestorowi 6919% zysku. Należy jednak pamiętać, że poprzedni wzrost nie gwarantuje przyszłego wzrostu wartości aktywów.

Inwestując w aktywa cyfrowe w długim okresie, należy trzymać się strategii handlowej, a nie reagować na krótkoterminowe zmiany kursów. Należy również zadbać o zabezpieczenie swoich inwestycji. W tym celu zaleca się korzystanie z platform inwestycyjnych, takich jak Monfex-PL, 50kaweek PL lub CryptoSoft PL.

kup-teraz

Stacking

Stacking to metoda pasywnego zarabiania, w której użytkownicy przechowują monety w algorytmie Proof-of-Stake (PoS) i zapewniają funkcjonowanie blockchaina. Uprawnia to do otrzymywania nagród. Zarabianie na stosie nie wymaga dodatkowego sprzętu i mocy obliczeniowej, jak w przypadku górnictwa.

Stacking polega na kupowaniu kryptowaluty i zamrażaniu jej w specjalnym portfelu. Stopa zwrotu w takim przypadku będzie wynosić średnio od 1% do 20% rocznie. Układanie w stosy może być uzupełnieniem inwestowania. Należy jednak wziąć pod uwagę ryzyko, że wartość żetonów biorących udział w układaniu spadnie. W takim przypadku istnieje możliwość utraty oszczędności.

Aby rozpocząć pracę ze stackowaniem, należy dowiedzieć się, jak działa algorytm PoS, a także zapoznać się z ofertami dostępnymi na platformach Bitcoin Compass, The Crypto Genius, ProfitMaximizer lub Stellar Profit, które mogą oferować też stacking dla innych tokenów, takich jak Ethereum, Tether (USDT) i Chainlink.

Airdrop

Dla tych, którzy nie chcą inwestować własnych pieniędzy, ale chcą dostać w swoje ręce kryptowalutę, istnieje sposób na zarabianie pieniędzy poprzez rozdawanie nagród i wykonywanie różnych zadań. Istnieją usługi, w których płaci się monetami cyfrowymi za proste czynności, takie jak zainstalowanie aplikacji mobilnej na urządzeniu lub subskrybowanie mediów społecznościowych.

Na przykład przeglądarka Brave płaci kryptowalutą za oglądanie reklam, a sieć społecznościowa Steemit nagradza użytkowników monetami cyfrowymi za aktywność: wyświetlenia, polubienia, posty i komentarze.

Airdrop to darmowe rozdania tokenów prowadzone przez kryptoprojekty w celu przyciągnięcia nowej publiczności. Na przykład twórcy zdecentralizowanej giełdy Uniswap rozdali już 400 tokenów nowym użytkownikom. Aby to zrobić, należało dokonać dowolnej transakcji na ich platformie. W momencie dystrybucji wartość 400 tokenów wynosiła ok. 1,3 tys. dolarów. Obecnie te 400 tokenów są warte 3,8 tys. dolarów.

Najaktywniejsi użytkownicy otrzymali od 95 tys. do 245 tys. monet. Według ówczesnego kursu aktywów było to od 250 tys. do 750 tys. dolarów. Około 50 osób otrzymało od 10 tys. do 95 tys. monet, czyli 25-250 tys. dolarów.

W grudniu 2020 roku zdecentralizowana giełda kryptowalutowa 1inch zorganizowała rozdawanie darmowych tokenów. Jeden użytkownik odebrał nagrodę w wysokości 9,75 mln tokenów, co w tamtym czasie stanowiło ponad 25 mln dolarów. 3 innych użytkowników otrzymało od 1inch 1,21 do 1,34 mln – czyli od 3 mln do 3,35 mln dolarów. 37 traderów wycofało ze swoich portfeli nagrody w wysokości od 100 tys. do 700 tys. monet – od 250 tys. do 1,75 mln dolarów. 190 osób otrzymało nagrodę w wysokości od 25 tys. do 250 tys. dolarów w projekcie kryptowalutowym.

Zaleca się sprawdzać na bieżąco oferty platform inwestycyjnych, takich jak Monfex – PL , 50kaweek PL,CryptoSoft PL, BTC Formula, Profit Formula, Bitcoin Compass, The Crypto Genius, ProfitMaximizer oraz Stellar Profit.

zobacz również  crypto soft 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments