Jak sprzedać na Allegro, czyli wystawianie krok po kroku

Jak sprzedać na Allegro, czyli wystawianie krok po kroku

Artykuł Miesiąca

Nie można się dziwić, dlaczego tak wielu przedsiębiorców postanowiło połączyć swoja działalność z serwisem Allegro – jest on doskonałym środowiskiem do promowania biznesu i docierania do nowych klientów.

Baza użytkowników tego portalu jest bardzo liczna, dlatego każdy sklep ma szansę na uzyskanie dość wysokich wyników sprzedaży. Rzecz jasna, do tego zadania należy się dobrze przygotować, opanowując sztukę szybkiego i efektywnego zarządzania sklepem, nie zapominając przy tym o jego podstawach. Warto więc rozpocząć swój podbój internetowego rynku krok po kroku – przede wszystkim trzeba wiedzieć jak sprzedać na Allegro, czyli jak wystawić nowy przedmiot.

Tworzenie ofert na Allegro dla początkujących

Zanim pomyśli się o faktycznym tworzeniu nowych aukcji, niezbędne będzie aktywne konto na Allegro. W tym celu wymagana jest rejestracja oraz podanie wymaganych danych. Proces ten nie trwa długo, a krótko potem można przejść do zakładki „wystaw przedmiot”, w której portal przenosi do formularza wystawiania. Alternatywną ścieżką do tego formularza jest zakładka „moja sprzedaż”. Następnie należy podać kod lub nazwę produktu i zatwierdzić tę informację poprzez przycisk „szukaj”. W tym momencie użytkownik może zetknąć się z następującymi rezultatami:

 

  • W przypadku obecności wybranego produktu w bazie Allegro, sprzedawcy zaprezentowane zostanie zestawienie proponowanych pozycji. Z listy tej należy wybrać tę, która jest zgodna ze sprzedawanym towarem, a następnie potwierdzić to przyciskiem „wybierz”. Przy tej opcji Allegro     samo uzupełnia część parametrów, a także kategorię.    
  • Jeśli dany produkt nie występuje w bazie, Allegro zaproponuje kilka     kategorii. Odpowiednią opcję można wybrać manualnie bądź przez     wprowadzenie właściwego dla niej numeru. Niestety, w tej sytuacji     parametry oraz tytuł będą musiały być wypełnione przez     sprzedawcę samodzielnie.

Trzeba także podkreślić, że wystawienie nowej oferty nie jest możliwe, jeśli nie wypełni się wszystkich parametrów obowiązkowych.

Zdjęcia, załączniki, promocje i opisy, czyli jak sprzedać na Allegro?

Skoro wyjaśniliśmy już jak sprzedać na Allegro, warto poruszyć kwestię efektywności tej sprzedaży. Dobry sklep powinien przyłożyć należytą uwagę do opisu oraz zdjęć, a szczególnie w kontekście regulaminu portalu. Istotną informacją dla sprzedawców jest możliwość dołączenia plików PDF do aukcji, co jest niezwykle przydatne w przypadku konieczności zawarcia dodatkowych informacji o danym przedmiocie. Ostatnią kwestią jest określenie płatności – może być to:

 

  • licytacja,   
  • kup teraz,
  • obie opcje płatności jednocześnie.

Wymaganych informacji jest jednak więcej – w ofercie trzeba zawrzeć m.in. dane dotyczące opcji wysyłki, warunków oferty, gwarancji, reklamacji oraz zwrotów. Przy większej ilości takich ofert można mieć poważne problemy z brakiem czasu, dlatego warto ten proces zautomatyzować. Idealnym narzędziem do tego celu będzie ErpBox, czyli profesjonalny program do obsługi sklepu internetowego, także na Allegro. Warto poznać możliwości tego systemu, a także dedykowanego managera Allegro.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments