Ile kosztuje generalny remont domu 100 m2?

Ile kosztuje generalny remont domu 100 m2?

Warto przeczytać

Bez względu na to czy kupiłeś dom z rynku wtórnego czy mieszkasz w swoim już 15 lat, od czasu do czasu należy przeprowadzić niezbędne prace konserwacyjno-remontowe. Z roku na rok branża budowlana notuje zwyżki materiałów budowlanych. A jak się ma to do cen prac remontowych?

Remont remontowi nie równy

Niektórzy na słowo remont bladną, tracą uśmiech na twarzy, a na ich głowie pojawiają się siwe włosy. Prace konserwacyjne w obiekcie mieszkalnym to nie lada proces logistyczny, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować. Od kilkunastu lat niezmiennie do najdroższych pomieszczeń należą łazienka i kuchnia. Nie tylko jeśli chodzi o wykańczanie i urządzanie, ale i remontowanie.

Decydując się na remont, należy też wziąć pod uwagę inne prace, takie jak wymiana instalacji elektrycznej, gazowej czy wodnej, ocieplenie i malowanie elewacji budynku, wymiana dachu czy stolarki okiennej i drzwiowej. Te prace najczęściej dotyczą budynków z rynku wtórnego, zwłaszcza tych wiekowych. W tym zakresie również należy liczyć się ze sporymi wydatkami. Wymienione wyżej prace generują koszty, które mogą sięgnąć od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż, dlatego należy dysponować odpowiednim budżetem z małym zapasem.

Koszty, generowane przez remont zależą przede wszystkim od powierzchni obiektu, a także standardu wykończenia. Im droższe materiały budowlane wybierzemy, tym koszt remontu się zwiększy. Do tego należy doliczyć koszt usług, świadczonych przez profesjonalną ekipę. Przygotowujesz się do remontu mieszkania lub domu? Pożyczka na raty pozwoli Ci na częściową lub całkowitą zapłatę za usługi i zakupione materiały budowlane.

Im większy dom, tym bardziej skomplikowany remont

Jeszcze do niedawna, wiele osób decydowało się na budowę domu jednorodzinnego o sporej powierzchni użytkowej. Najczęściej było to 150 metrów kwadratowych. Z roku na rok poziom ten zaczął maleć, bowiem im większa powierzchnia, tym więcej sprzątania i urządzania. Klasycznym rozwiązaniem jest dom jednorodzinny o powierzchni 100 metrów kwadratowych, jednak i w tym przypadku remont może okazać się całkiem wysoki. Mowa nawet o kwocie 50 tysięcy złotych, bowiem górnej granicy praktycznie nie ma.

Jeśli więc potrafimy pewne rzeczy wykonać samodzielnie i przede wszystkim solidnie, warto wykorzystać swoje umiejętności i zaoszczędzić pewną część pieniędzy. Kluczowy jest też fakt czy dysponujemy odpowiednią ilością czasu, by podjąć się tego typu prac. W przeciwnym czasie remont domu może się przeciągać w nieskończoność.

Cena generalnego remontu domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych będzie zależała od tego kto wykona prace, a także jakie materiały budowlane zakupimy. Ceny materiałów z roku na rok rosną, jednak jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu można było wyremontować dużą posiadłość o kilkanaście lub kilkadziesiąt procent taniej. Przymierzasz się do wyremontowania większej części domu? Sprawdź usługi budowlańców, a także zweryfikuj koszty materiałów wykończeniowych. Pożyczka na raty pozwoli Ci na szybkie sfinalizowanie tego typu zakupów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments