Dom maklerski ING Wyszogród

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że każdy z nas choć raz proszek do robienia z Netflixem. Istnieje obecne bowiem jedna z najtańszych firm, która oferuje nam dostęp do filmów oraz seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze produkcje filmowe i telewizyjne, trudni się i produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że właśnie usługi Netflixa odpowiedzialne są na całkowitym świecie.


Dom maklerski ING Warka

W kwietniu ubiegłego roku, spółka miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na całkowitym świecie, tym jedynym kapitalizacja jej zawierała ponad 186 milionów dolarów.

Jak charakteryzuje się historia Netflixa?

Otóż dużo z nas, platforma Netflix wiąże się ze kreatywnością i innowacyjnością na wymiar młodego start-upu. Nie kilka jednak, nazwa ta panuje na targu już z ponad 22 lat, jednak na indywidualnym powodu była zatem jedynie niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście z jednego początku spółka przedstawiała się dość nowym modelem biznesowym, który wsparty istniała na technologiach nowych lub płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił gwałtowny wzrost marki a rozszerzenie jej realizacje o wielkie usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła tworzyć swoje produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Warka

Od tego czynnika Netflixa zanotował najdynamiczniejszy rozwój w swojej przygodzie. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, lub więcej niż każda inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był pracodawcą dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że historie tej spółki są wyjątkowo atrakcyjne dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, lecz więcej i straty

Netflix istniał a stanowi spółką, która kumuluje się raczej na ludzkich jakościowo serialach a firmach. Nie kilka przecież tego rodzaju strategia dała firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu stanowiło aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i stale rosnąca konkurencja na ostatnim sektorze. Bo o udziały w sektora VOD walczą też tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy sam Apple.
Dom maklerski ING Warka

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

To tylko Amazon ujawnia się być najoczywistszym konkurentem i ryzykiem dla Netflixa. W współczesnym roku posiadał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i sama Amazon też jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które bawią się uznaniem oglądających. Na nowym miejscu umieszcza się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on lecz zawsze wzwyż, by zawładnąć globalnym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który jednak nie wydaje si być ogromnym zagrożeniem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Warka

Nie kilka jednak, nie można zapominać o tym, że na targu VOD jest i całkiem spore grono mniejszych firm a budów, które są na wstępie bardzo długiej podróży do ostatniego, by być się prawdziwymi potentatami. Aczkolwiek nie są one powstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Udziały w sektora

Netflix zarówno w Europie jak i postawa nią stanowi bezapelacyjnym liderem, w odniesieniu do całego rynku VOD. Według znany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku był on aż 158 milionów subskrybentów, co świadczy ponad 77% wkładu w sektora, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy stwierdzić, że najważniejszy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na targu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się informacjami z Europy, możemy powiedzieć, że również rynek VOD badany jest przez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % udziałów w europejskim rynku VOD.

Jak można nabyć akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na poszczególną z niewiele możliwości. Po pierwsze, najnaturalniejszym systemem jest absolutnie się na obrót akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem polskiego domu maklerskiego. Inną z ofert jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD umożliwiają nam jeszcze bezpośrednią, i tym jedynym wyłączną ekspozycję na imprezy Netflixa, a dodatkowo możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi ważne dla wielu inwestorów. Trzecią drogą jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, który w prostym składzie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. Oraz w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje innych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który łączy w sobie spółki medialne i łatwe. Warto dodać, że to obecnie w obecnym ETFie największy udział są obecnie akcje Netflixa, a oprócz tegoż możemy zlokalizować w nim akcje takich instytucji jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Warka

EFT można uzyskać przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie uważa jednoznacznej odpowiedzi na badanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne albo także nie. Należy wziąć pod opiekę owoce i zadłużenie spółki, lecz jednocześnie to, że stanowi ona światowym potentatem także jej stabilnej prac na targu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Warka

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments