Dietetyk Poznań - kiedy warto się do niego udać?

Dietetyk Poznań – kiedy warto się do niego udać?

Warto przeczytać

Prawidłowe żywienie jest jedną z najważniejszych kwestii, o jakiej powinien pamiętać każdy człowiek. Ilość dostępnych rodzajów pożywienia – w tym łatwy dostęp do niezdrowych, szybkich posiłków – to jeden z najczęstszych powodów pojawiania się problemów zdrowotnych, również u młodych ludzi. Dietetyk kliniczny i jego poradnia dietetyczna jest miejscem, które przynajmniej raz w życiu każdy powinien odwiedzić.

Jednak czego spodziewać się po takiej wizycie i czy trzeba być do niej w jakiś sposób przygotowanym?

Jak wygląda konsultacja dietetyczna?

Dobra poradnia dietetyczna świat odżywiania będzie stawiać zawsze w pierwszym rzędzie,tak jak to robi dobry dietetyk w Poznaniu: https://kaloria.com.pl/. Każda wizyta jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dobry dietetyk wysłucha Cię dokładnie – nie tylko kwestii związanych z samym żywieniem. Musi poznać Cię znacznie lepiej, aby móc udzielić Ci odpowiedzi oraz pomocy. Dietetyka kliniczna bierze pod uwagę nie tylko powód, dla jakiego przyszedłeś, ale wszelkie inne okoliczności: wyniki badań, przebyte choroby, rodzaj pracy czy styl życia. Oczywiście podczas wizyty wykonywana jest analiza składu ciała oraz szczegółowy wywiad.

Dlaczego w obecnych czasach konsultacje dietetyczne są takie ważne?

Żyjemy szybko, nie mamy zbyt wiele czasu dla jakiekolwiek aktywności fizycznej, nie mamy czasu na spokój i odpoczynek, a do tego dochodzą złe nawyki żywieniowe, jak jedzenie niezdrowych, wysokoprzetworzonych potraw, przejadanie się czy jedzenie o zbyt późnej godzinie lub głodzenie się przez cały dzień.

Obok redukcji masy ciała, której służą głownie wizyty u dietetyków w Poznaniu, konsultacji dietetycznej wymagają wszyscy ci, którzy chcą poprawić swoje samopoczucie lub chcą zmienić coś w swoim życiu na lepsze, otrzymując indywidualny jadłospis, poprzedzony profesjonalnie wykonaną analizą składu ciała i dopasowanej do preferencji klienta. Dieta online lub przygotowana stacjonarnie w gabinecie dietetycznym w Poznaniu to szansa na lepsze i dłuższe życie oraz możliwość czerpania z niego pełnymi garściami.

Co może Ci dać wizyta w gabinecie dietetycznym?

Najważniejsza jest zawsze pierwsza wizyta, kolejna wizyta kontrolna jest sprawdzeniem i zweryfikowaniem planu żywieniowego. Jeśli posiadasz wyniki badań, dietetyk powinien je zobaczyć. Sam jadłospis będzie oczywiście dopasowany do preferencji klienta i zależny od celu, jaki chce ów osiągnąć – czy to dążenie do wymarzonej sylwetki bez efektu jojo czy chęć zmiana dotychczasowego stylu życia, dietetyk przygotuje jadłospis odpowiednio do preferencji pacjenta. Uwzględni w menu zarówno niezbędne produkty, aby zredukować zbędne kilogramy, ale też ominie w diecie produkty, których nie lubisz.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments