8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie zbyt niezliczonej kwoty gazie oraz dieta uboga w produkty i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest jednak mało praktycznych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tego zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, jakie warto jeść, aby usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w obiekcie zmniejszenia zbyt wygórowanego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki szerokiej zawartości potasu. Przypisuje się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi uruchomionemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze już się obniży. Banany można spożywać jak odrębną przekąskę lub dodać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielu miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i banany. Obejmują też witaminę C, która uczestniczy jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w sytuacje obniżenia ciśnienia można zaobserwować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niesamowicie świeży owoc, jaki ważna jeść na twardo czy dusić w istot soku. Pewne z doświadczeń dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie pewno posłużyć w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Napój z granatu może mieć element całego śniadania. Myśl jednak, aby sprawdzić zawartość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniszczyć dobroczynny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie posiada wysokie wyjście dla pań zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i pozostały składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u postaci z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej powierzchnie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla świadomości na diecie obniżającej ciśnienie doskonałą możliwością dla współczesnej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych wyników mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem efekty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie dokonane w Finlandii wskazuje, że znaczna zawartość likopenu, czyli karotenoidu włączonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie określone w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u postaci z szlachetnym poziomem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje sporą część wody dzięki czemu pozytywnie wywiera na świadomości z podniesionym ciśnieniem farby albo z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może też zapobiegać wzrostowi ciśnienia u postaci z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten liczy L-cytrulinę, która udostępnia regulację ciśnienia tętniczego również je spuszcza. Prócz tego aminokwasy uwzględnione w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z bananów i warzyw. Czyli jest lekarstwo bowiem ważniejszego w zarabianiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments